YRP belediyelere ‘rüşvet’ tabelası astı

31 Mart seçimlerinde yüzde 6,19 oy alarak üçüncü parti konumuna gelen Yeniden Refah Partisi (YRP) Türkiye çapında 1 büyükşehir, 1 il, 39 ilçe ve 24 belde belediyesi kazandı.

YRP, yerel seçimlerde kazandığı belediyelere rüşvetle mücadele konusunda başlangıç yaptı. Göreve gelen YRP’li belediye başkanları ilk iş olarak belediye binalarına “rüşvet” tabelası astırdı. Yüzde 43 oy alarak Konya Çumra Belediye Başkanı seçilen Mehmet Aydın, yüzde 35 oy oranıyla Sakarya Geyve Belediye Başkanı seçilen Selçuk Yıldız  ve yüzde 50 oy alarak Dulkadiroğlu Belediye Başkanı seçilen YRP’li Mehmet Akpınar belediye binası girişine “Rüşvet alan da veren de mel’undur” Hadis-i Şerif yazısını astırdı.

Yüzde 43 oyla Konya Çumra Belediye Başkanı seçilen Mehmet Aydın bu fotoğrafı paylaştı. Erbakan da kutladı.

TALİMAT ERBAKAN’DAN

 YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Çumra Belediyesi’nin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak,  “Elhamdülillah… Yeniden Refahlı Belediye Başkanlarımız söz verdiğimiz üzere tabelalarını asmaya başladılar. Ahlaklı Belediyecilik dönemi başlıyor” dedi.

Fatih Erbakan daha önce de “İktidara geldiğimizde, Milli Görüş tarihinde olduğu gibi, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere bütün belediyelerin girişine asacağız” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x